Distantsõpe 5.-9. klass alates 1. märts 2021
Info koolis käijatele 1.-7. märts!
👉Järgmisel nädalal väljuvad hommikuti kõik õpilaste bussid tavaajal. Koolipäeva lõpus väljuvad õpilaste bussid bussijaamast kell 13.40 NB! Vihula buss kell 13.30
👉Huviringe ei toimu!
👉Koolilõuna kõigil peale 3. tundi
👉Koolitundide ajad on seoses II söögivahetunni ära jäämisega muutunud:
1. tund 8.00 – 8.45
2. tund 8.55 – 9.40
3. tund 9.50 – 10.35
LÕUNASÖÖK 10.35 – 10.55
4. tund 10.55 – 11.40
5.tund 11.50 – 12.35
Pikapäeva eine 12.40
6. tund 12.45 -13.30
Lähtudes hetkeolukorrast ja kehtestatud piirangutest muudab Haljala Kool alates 01.03 senist töökorraldust, eesmärgiga vähendada nakkusriski kontaktõppes olevate 1.-4. klassi õpilaste seas.
Distantsõppele suunatud klassikomplektide arvelt saame hajutada 1.-3. klassid koolimaja erinevatesse tiibadesse - algklasside maja igale korrusele jääb vaid üks klass. Teised kolitakse uutesse klassiruumidesse. Samuti määrame piirid, mille raamides tahame kogu päeva jooksul klassid hoida.
Seame ka koolilõuna ajad majasiseselt selliselt, et vältida kokkupuuteid teiste klassidega. Vajadusel muudame tunniplaani, et klassil oleks päevasiseselt võimalikult väike kokkupuude erinevate õpetajatega.
Kõigi muudatuste eesmärk on luua klassidele "mullid", et vähendada kokkupuuteid. Ainus koht, kus ei hajutamist ei õnnestu teha, on hommikune koolitulek. Siin saame teha seda, et lepime lastevanematena kokku, et kõik lapsed kannavad alates peauksest sisenemisest kuni esimese õppetunni alguseni maski. Kui kõik lapsed seda teevad, siis muutavad ka päevasisesed muudatused mõtestatuks. Palume vanematel kodudes selgitada lastele uut olukorda ja varustada lapsed igapäevaselt vähemalt kahe maskiga.
Maskide osas pole eelistusi, võib kasutada valla poolt kingitud korduvkasutatavat või ühekordset. Peamine, et neid kasutatakse õigesti ja oleksid eraldi (puhas-must) pakendatud. Samuti on tähtis, et riidemask oleks igaks uueks koolipäevaks pestud või ühekordse maski korral asendatud uuega.
Nagu varemgi, palume IT-vahendite vajadusest ja probleemidest teavitada eKooli sõnumi vahendusel oma klassijuhatajat. Kool saab laenutada sülearvuteid, kõrvaklappe, laenutajaga sõlmitakse leping.
Kooli ja kodu vaheliseks suhtlusvahendiks jääb jätkuvalt eelkõige eKool, lisame avaliku info ka kooli kodulehele ja sotsiaalmeediasse.
Jooksvat infot distantsõppe muu korralduse kohta jagame eKoolis, kooli kodulehel ja sotsiaalmeedias.
Ajutine distantsõpe osadele klassidele - 28.01.2021
Lähtuvalt terviseameti korraldusest on alates 28.01-04.02 (kaasa arvatud) lähikontaktsetena distantsõppel Haljala Kooli 8. klass. II ja III kooliastmes on tunniplaanis erisusi, distantsõppele läheb õpetajate kontaktsuse ja sellest lähtuvate õppekorralduslike muudatuste tõttu ka 6. ning 7. klass. Teavitame tunniplaanimuudatustest õpilasi läbi eKooli.
Haiguskahtluse korral palume kindlasti võtta ühendust oma perearstiga ning positiivse COVID juhtumi korral teavitada sellest esimesel võimalusel ka kooli.
Distantsõppele alates 14. detsembrist - 10.12.2020
Vabariigi valitsuse korralduse alusel läheb Haljala Kool alates 14. detsembrist koolivaheajani distantsõppele.
Nagu kevadelgi, palume IT-vahendite vajadusest ja probleemidest teavitada eKooli sõnumi vahendusel oma klassijuhatajat. Kool saab laenutada sülearvuteid, kõrvaklappe, laenutajaga sõlmitakse leping.
Kooli ja kodu vaheliseks suhtlusvahendiks jääb jätkuvalt eelkõige eKool, lisame avaliku info ka kooli kodulehele ja sotsiaalmeediasse.
Õppetöö toimub tunniplaanijärgses graafikus, tundide info jõuab õpilaseni läbi eKooli, videotunnid toimuvad Teams keskkonnas. Nii õpilased kui õpetajad kasutavad õppetöös eesnimi.perekonnanimi@haljalakool aadressi, sellega logime sisse ka Office365 keskkonda.
Koolitoidu osas jätkame juba tuttavat toidupakkide jagamist. Palume kõigil, kes toidupakki EI SOOVI (allergiad, erisoovid, ei ole soovi/võimalust järgi tulla vms) anda sellest teada oma klassijuhatajale läbi eKooli sõnumi. Toidupakid väljastatakse arvatavasti kas kolmapäeval või neljapäeval Haljala Koolist.
Täiendava info saamiseks palume jälgida eKooli ning kooli kodulehte www.haljalakool.ee
Lisainfot ka Vabariigi Valitsuse koduleheküljelt https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-kehtestab-koroonaviiruse-ohjeldamiseks-taiendavad-piirangud-nii-ida-virumaal-kui
Isikukaitsevahendite(maskid) kasutamisest koolis 13.11.2020
Seoses nakatunute hulga kasvuga ja valitsuse korraldusega kanda avalikus ruumis maski täpsustab kooli juhtkond isikukaitsevahendite kasutamise soovitusi koolis. Haljala Kool toetab (korduvkasutatavate) maskide kasutamist koolipäeva jooksul, kuid kindlasti peaks seda tegema õigesti ning lähtudes Terviseameti suunistest.
Maski kandmisel tuleb silmas pidada järgmist.
- Mask peab olema korralikult näo ees nii, et suu ja nina on kaetud. Kui maskil on traat, siis on see maski ülemises servas. Traadi peab vajutama korralikult ümber nina. Maski alumine serv on lõua all. Maski kandes peab nina olema kaetud!
- Kui mask on korra näolt alla või üles tõmmatud, ära võetud või seda on käega korduvalt kohendatud ja katsutud, tuleb mask välja vahetada. Kui paned maski ette, pane see korralikult üle suu ja nina ning ära puutu seda enne kui ta uuesti ära võtad.
- Apteekides müüdava kaitsemaski maksimaalne kandmise aeg on kolm tundi. Seejärel on soovitatav maski vahetada, sest selle pealispind võib viirust edasi kanda.
- Mask ei tohi olla niiske. Niiske mask tuleb välja vahetada. Kui maski sise- või välispinnale satuvad pritsmed (nt aevastamisel või köhimisel), tuleb mask välja vahetada.
- Kasutatud mask tuleb visata kaanega prügikasti või panna kinnisesse kilekotti (korduvkasutatava maski jaoks võta kodust kaasa näiteks grip-kilekott). Mitte mingil juhul ei tohi kasutatud maski jätta kuskile vedelema.
https://www.kriis.ee/et/isikukaitsevahendid-maskid-jms
Lapsevanemate, aga ka teiste isikute, sisenemine kooli hoonesse on üldjuhul keelatud. Eelneval kokkuleppel on võimalik kohtuda direktori, õppealajuhataja, sotsiaalpedagoogiga. Õpetajatega saab suhelda eKooli, e-maili ja võimalusel telefoni teel. Kõikidel külalistel on kohustus koolimajja sisenedes kasutada maski.
ÕPILASED!
Tuletame meelde, et hügieen on aukohal! Väldi oma näo ja silmade puudutamist! Sage ja põhjalik kätepesu sooja vee ja seebiga aitab suurepäraselt. Kui käsi ei ole võimalik hetkel pesta, siis võib neid desinfitseerida mõne alkoholipõhise vahendiga. Kooli sisenedes on kõigil kohustus desinfitseerida käed. Samuti peab kõikidel õpilastel olema igapäevaselt kaasas piisav kogus ühekordseid pabertaskurätikuid.
Õppetöö toimub võimalikult tavapäraselt, kuid olukord võib nakkusohu kasvades kiirelt muutuda. Vähimagi haiguskahtluse korral või lähikontaktsena tuleb püsida kodus.
- Milliste sümptomite korral tuleb jääda koju?
Ägedate ülemiste hingamisteede viirusnakkuste sümptomite (köha, nohu, kurguvalu, palavik, üldine halb enesetunne, ebatavaline väsimus) tekkimisel peab jääma kohe koju ning võtma esimesel võimalusel ühendust perearstikeskuse või perearsti nõuandeliiniga 1220, kust antakse edasised juhised.
- Kas nohuga peab koju jääma?
Kerge nohu või köhaga võib käia koolis, kui õpilane on mõnest hooajalisest nakkushaigusest paranenud, tema enesetunne on üldiselt hea, aga jäänud on kerge jääkköha või -nohu. Kui ei ole selge, kas tegemist on nakkusliku või mittenakkusliku seisundiga, tuleb nõu pidada perearstikeskusega.
- Kas kroonilise nohu või köhaga peab koju jääma?
Kroonilised haigused nagu astma ja allergia võivad põhjustada nohu ja köha, ent sel juhul üldiselt koju jääma ei pea. Reeglina on sellised kroonilised haigused varasemalt teada ning lapsevanem saab vajadusel kirjutada ise tõendi, kus ta kinnitab, et lapse sümptomid ei ole nakkusohtlikud.
https://www.hm.ee/et/koroona#kkk_koroona
Haljala kooli virtuaaltundide toimumise kord 05.11. 2020
- Haljala Kooli ametlik virtuaalse õppetöö keskkond on Office 365 keskkond ja selle rakendused.
- Haljala Koolis reaalajas online tunde ei salvestata ega jagata salvestisi õpilastega, et tagada laste reaalajas tunnis olemine.
- Õpetajad ja õpilased kasutavad tööde edastamiseks kooli ametlikke kanaleid, milleks on See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. e-posti aadress ja eKool.
- Keskkondi väljaspool Office365 kasutatakse distantsõppes kokkuleppel haridustehnoloogi ja õpilastega.
- Õpilase videotunnis mitte osalemine ilma eelneva kokkuleppeta märgitakse eKoolis põhjuseta puudumiseks.
Haljala Kooli ametlik virtuaalse õppetöö keskkond on Office 365 ja selle rakendused.
Ametlikult distantsõppel olles ei ole vajalik küsida distantsõppele siirdumiseks lapsevanematelt eelnevaid nõusolekuid. Samuti ei pea kool pakkuma alternatiivseid lahendusi ega lapsevanema soovist lähtudes oma tavapärast tööd ümber korraldama. (Andmekaitse Inspektsioon)
Videotunde toimumise tingimused
Tundide voogedastamine põimõppe ja distantsõppe korral toimub avaliku ülesande täitmiseks ning ei vaja eelnevaid nõusolekuid. Põimõppe korraldamiseks peab esinema reaalne vajadus mis kooskõlastatakse õpetaja ja kooli juhtkonnaga (nt kokkulepe mõne vanemaga, kelle laps peab olema karantiinis, haiguslehel jms). (Andmekaitse Inspektsioon)
Videotunni otseülekandele peab olema ligipääs vaid selleks ettenähtud isikutel. Õpetaja peab veenduma, et ülekannet jälgivad vaid ettenähtud lapsed, sealhulgas ei või seda ilma kokkuleppeta jälgida ka lapsevanemad. Selle võib seada tunnis osalemise tingimuseks.
Distantsõppe korral soovitame paluda lastel hoida enda videopilti kodus nii, et peale nende ei oleks taustal muid isikuid ja kasutada kõrvaklappe. Võimalusel taust udustada.
Õpetaja võib nõuda, et õpilane peab oma videopilti jagama. Reaalajas õpilastest videopildi jälgimine on Andmekaitse Inspektsiooni hinnangul põhjendatud, et õpetaja saaks tundi läbi viia, sh kontrollida õpilase tunnis osalemist.
Haljala Koolis reaalajas videotunde ei salvestata ega jagata salvestisi õpilastega. Virtuaaltunni eesmärk on tunnis osalemine ja tunni läbiviimine, seega puudub põhjendus järele vaatamiseks ja salvestamiseks.
Õpetajad ja õpilased kasutavad tööde edastamiseks kooli ametlikke kanaleid, milleks on kooli e-posti aadress (Office365) ja eKool.
Õpilane saadab oma ülesanded õpetaja ametlikule e-postile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või lisab SharePointi klassi lehele (vastavalt ülesandepüstitusele). Isiklikke kontosid me õppetööks ei kasuta.
Pärast hinde väljapanemist (s.t. pärast hindamise vaidlustusaega) peab õpetaja kõik õpilaste kodustest oludest saadetud videod ja fotod kustutama (e-postist ja klassi ühiskaustadest Office 365 keskkonnas).
Juhul kui soovitakse midagi hiljem muul eesmärgil kasutada, peaks selleks olema eelnev õpilase nõusolek.
Keskkondi väljaspool Office365 kasutatakse distantsõppes kokkuleppel haridustehnoloogi ja õpilastega.
Lisakeskkondade kasutamine distantsõppes peab olema õpilastega kokku lepitud ja kooli poolt heaks kiidetud. Eelistada tuleks keskkondi, kus õpilane ei pea endale kontot looma. Tuleb jälgida, et ei tekiks liiga palju erinevaid keskkondi, pigem kasutada õpilasele juba tuttavaid üldlevinud võimalusi.
Keskkonna valimisel peaks alati lähtuma rakenduse või keskkonna vanuselisest piirangust, mille on keskkond seadnud. Nt TikTok-i äpp on saanud hulgaliselt privaatsuskriitikat.
HTM - Reisilt tulles soovitame koju jääda 26.10 2020
Enne koolivaheaja algust oli mõne riigi nakatumiskordaja Eesti omast madalam, ent praeguseks on olukord muutunud. Seega: kui mõne riigi nakatumiskordaja on selle nädala sees suurenenud, tuleks sealt naastes käsitleda riiki riskipiirkonna riigina. Riike, kust naastes ei peaks jääma eneseisolatsiooni või end testima, on väga vähe.
Soovitame mis tahes riigist reisilt tulles jääda kaheks nädalaks eneseisolatsiooni või teha piiril koroonatest. Õpilased võivad reisilt tulles kooli naasta pärast 14-päevast eneseisolatsiooni või pärast kaht negatiivset koroonatesti, mille vahe on olnud vähemalt seitse päeva. Testitulemust oodates tuleb püsida eneseisolatsioonis. Eneseisolatsiooni ajal ei tohi osaleda ka näiteks huvitegevuses.
Pärast reisi õppetööst eemal viibimisest peab lapsevanem või õpilane haridusasutust teavitama ja kokku leppima, kuidas toimub eneseisolatsiooni ajal õppetöös osalemine.
Endiselt kehtib soovitus lükata edasi kõik välisreisid ning reisida ainult äärmise vajaduse korral. See kehtib nii töö- kui eraeluliste reiside puhul.
Loe rohkem https://www.hm.ee/et/uudised/soovitame-reisilt-tulles-jaada-eneseisolatsiooni
Õppeaasta 2020/21 õppekorraldus COVID-19 viiruse olukorras
KOOLIMAJJA SISENEMINE
Koolimajja pääseb alates 7.15-st.
Kui õpilasel on (ala)palavik, köha või nohu või muud haigustunnused, informeerime lapsevanemat ja palume lapsele järgi tulla või anda luba tal üksi koju minna.
Haigestunu isoleeritakse teistest, kasutades selleks sobivat ruumi. Haigestunule antakse kirurgiline mask.
Lapsevanemad, palume mõõta võimalusel juba kodus lapse kehatemperatuuri. Kui kehatemperatuur on üle 37 kraadi või alla 36 kraadi, last kooli saata ei tohi!
Lapsevanemate sisenemine kooli hoonesse on reeglina keelatud. Eelneval kokkuleppel on võimalik kohtuda direktori, õppealajuhataja, sotsiaalpedagoogiga. Õpetajatega saab suhelda eKooli, e-maili ja võimalusel telefoni teel.
ÕPPETÖÖ
Alustame esialgu tavapärase kontaktõppega. Eesmärk on vältida kooli täielikku distantsõppele viimist.
Koolil on õigus saata haigusnähtudega laps koju.
Kui õpilane haigestub, aga tervislik seisund lubab, siis toimub õppetöö distantsilt ja õppeülesanded leiab õpilane eKoolist.
Haigena tuleb püsida kodus täieliku tervenemiseni
Kui keegi pereliikmetest või õpilane ise saabub punase tsooni riigist kehtib talle eneseisolatsioon, testimine/kordustestimise. Karantiini ajal kooli tulla ei tohi. Karantiinis olekust teavitada klassijuhatajat, samuti karantiinist väljumisest.
Õppeaasta jooksul ei ole soovitatav reisida väljapoole Eestit, eriti riikidesse, kus on kõrge nakkuskordaja.
Keelatud on klassiüritused (väljasõidud, ekskursioonid), mis on avalikes siseruumides. Klassiürituste läbiviimine looduses on lubatud.
Olümpiaadid, võistlused, konkursid - lähtutakse juhtumipõhiselt.
SÖÖGIVAHETUND / ÕUEVAHETUND
Söögivahetunde on kaks. Söögivahetunni pikkus on 30 minutit.
Õpilased, riietuge vastavalt ilmale! Lapsevanemad, aidake hoida silma peal, et lapsed ilmale vastavates riietes kodust lahkuksid!
Esimesel/teisel 30 minutilisel vahetunnil, kui õpilasel ei ole söögivahetund, läheb õpilane õue. Õuevahetunnid toimuvad iga ilmaga. Õpetajad tuulutavad samal ajal klassiruume. Õues valvab õpilasi korrapidajaõpetaja.
VAHETUNNID
Õpilased ei lahku vahetundides oma korruselt (v.a söögivahetund/õuevahetund ja olukord, kus on vaja liikuda uude klassi. Selliselgi juhul tehakse seda esimesel võimalusel.) Liikudes suurte-väikeste maja vahel (muusika, 5. klassi loodusõpetus) liigutakse teises maja osas asuvasse klassi alles peale kella helisemist.
Igal korrusel on korrapidaja õpetaja, kes:
· hoolitseb selle eest, et õpilased ei lahkuks oma korruselt;
· aitab hoida koridoris korda, vajadusel koordineerib õpilaste tegevust;
· märkab õpilaste vajadusi!
DESINFITSEERIMINE
Hoonesse sisenemisel desinfitseerivad kõik õpilased, õpetajad ja muud sisenejad oma käed ukse kõrval oleva desinfitseerimisvahendiga.
Jälgime kätepesu juhendit. Hoolikas kätepesu vee ja seebiga on kõige alus.
Klassiruumist lahkuv teeb lahti aknad.
Koristajad desinfitseerivad jooksvalt enimkasutatavaid pindu koolimajas.
Kaitsemaskide kasutamine on koolis viibivatele riskirühma kuuluvatele õppijatele ja õpetajatele soovituslik. Kool koostöös koolipidajaga tagab maskide olemasolu. Anna maski soovist julgelt teada klassijuhatajale või kantseleisse (sekretär, majandusjuhataja)
COVID-19 lisamaterjalid
Vabariigi Valitsuse kõige ajakohasem info:
https://www.kriis.ee/et/koroonaviiruse-abc
https://www.kriis.ee/et/haridus-kultuur-sport
Hariduse valdkonna juhised:
Terviseameti kõige ajakohasem info:
Terviseameti juhised ja soovitused:
Kooliarsti kontakt:
Koolijuhi käskkiri - 1. september 2020 nr 5 - Väljasõidud, ekskursioonid
Võttes aluseks Haljala Kooli õppenõukogu koosoleku otsuse 27.08.2020 nr 1-6/6 P. 6.5:
1. Kehtestan tänases olukorras õpilaste ja töötajate turvalisusega seotud riskide vältimiseks õppe- ja kasvatustegevuses 2020/2021.õa I poolaastal järgmised tingimused:
1.1. Mitte lubada klassiüritusi (väljasõidud, ekskursioonid), mis on avalikes siseruumides.
1.2. Klassiürituste läbiviimine looduses on lubatud.
1.3. Olümpiaadid, võistlused, konkursid lähtutakse juhtumipõhiselt.
1.4. Kõik teised üritused ja kooli esindamised kooskõlastada direktoriga esitades kirjaliku taotluse.
1.5. Kooli juhtkonna soovitusel võib direktor pikendada või muuta esialgu määratud tähtaega ja tingimusi sõltuvalt olukorrast.
Lastevanemate üldkoosolek - kooli tegutsemine koroonaviiruse leviku olukorras. 3. september 2020
LASTEVANEMATE ÜLDKOOSOLEKU PROTOKOLL
Haljala 03.09.2020 nr 1
Algus kell 18.00 lõpp kell 19.10
Koosolekul osalejaid 92 (registreerimisleht lisatud)
Koosolekut juhatab koolijuht Ivo Tupits.
Ettepanek valida protokollijaks kooli töötaja Ülle Lehari.
Protokollijaks valiti Ülle Lehari.
Külaline Haljala valla haridusjuht Kristi Tomingas, kooliarst Koidu Saamot
Päevakord:
- Haljala Kool tänases olukorras. Õpilaste ja kooli töötajate turvalisusega seotud
riskide vältimine õppe- ja kasvatustöös.
Päevakorrapunkt 1
KUULATI: direktor Ivo Tupits avab koosoleku, tänab lapsevanemaid, kes lühikese etteteatamisajaga leidsid võimaluse koosolekul osaleda. Eelmisel nädalal toimunud kooli hoolekogu tegi ettepaneku esimesel võimalusel kutsuda kokku koosolek ja rääkida hetkeolukorrast. Külalisena osaleb kooliarst Koidu Saamot, sõna talle.
Koidu Saamot: kevadise kogemuse taustal on COVID-19 puudutanud kõiki. Praegu koolikorralduslikult on risk võimalikult väike kooli sulgemiseks. Kui inimene on puutunud kokku COVID viirusega, siis sümptomid võivad avalduda 2-14 päeva jooksul. Klassikalised sümptomid nagu gripil (palavik, köha, nohu, väsimus jne.) kuid viirus on kaks korda intensiivsem. Kevadel oli Lääne-Virumaal nakatunuid vähe.
Kui lapsel on mingidki sümptomid, siis tuleb seda väga tõsiselt võtta. Ka kerge haigusjuhuga tuleb laps koju jätta ja perearsti poole pöörduda. Perearstile tuleb helistada, teavitada, et laps on haige. Pereõde annab juhised. Teste tehakse Rakveres kindlal kokkulepitud ajal. Testimine toimub perearsti saatekirjaga või raskemal juhul EMO-st suunatakse testimisele. Iga äge haigus kuulub COVID testimisele.
Lapsevanemad- kui laps on haige, ärge saatke kooli, jälgige lapsi hommikul ja õhtul. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit. COVID kontaktsele inimesele (teistele pereliikmetele) testi ei tehta. Täna on veel COVID viirus teadmata, tundmata. Kõikidel viirustel on komme muteeruda ja vaktsiini leidmine on pikaajaline, ehk järgmisel aastal. Hetkel veel olematut vaktsiini on riik broneerinud 600 000 doosi.
Arstipunktis tuleb kõiki teenindada, ruumid võimaldavad meil jagada „puhtaks“ ja „mustaks“ pooleks, saame vältida haigete omavahelisi kokkupuuteid.
Infot on palju: Terviseameti, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Eesti Perearstide Seltsi jt. kodulehel on juhised olemas. Alates 20. augustist 2020 saab igaüks koroonaäpi alla laadida.
Meditsiinilise kaitsemaski kasutamise tutvustus.
Küsimus saalist:
- Kas vastab tõele, et lapselt täiskasvanutele ei levi?
Koidu Saamot: Ei usu seda väidet.
Ivo Tupits: Infot saab Haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt ja Kriis.ee.
Koolis oleme õppeaasta alguses analüüsinud mida saame teha, mida ei saa teha.
Koolis on desovahendid, maskid, kindad olemas. Koristajad käivad pinnad antiseptikuga üle 4-5 korda päeva jooksul. Koolimajas õpilasi väga hajutada ei saa. Õpilased on korrusepõhiselt, tuulutame ruume ja vastavalt ilmale on õpilased vahetunnis õues.
Koolil on kaks desojaama, hommikul sisenedes kasutavad seda kõik õpilased ja töötajad. Keegi õpetajatest kontrollib seda igapäevaselt. Sisenemisel on käte desinfitseerimise nõue kohustuslik.Pärast seda on kätepesu- vesi, seep, kuivatamine paberrätikutega. Kõiki neid vahendeid on piisavalt.
Õnnela Lembke: lapsevanem saab kodus vaadata ja õpetada last kuidas käsi pesta.
Lapsevanem saalist: kätepesu juhendid on olemas, kui vanem teeb õigesti, siis teeb ka laps järgi. Kätepesu on kõige tõhusam vahend, desoainete kasutamine pidevalt ei sobi paljudele.
Koolis oleme kokku leppinud, et igasugused avalikus siseruumis toimuvad üritused (teater, kino jne.) on kuni detsembrini 2020 keelatud. Kui klass soovib üksi minna loodusesse siis lubame. Osalemine võistlustel, olümpiaadidel jne. otsustame olukorrapõhiselt.
Õpilased käituvad mõistlikult. Head lahendust hetkel võtta pole.
Lapse koolis viibimine on kahepoolne. Kui tekib kahtlus, et õpilasel ei ole igapäevane seisund, siis pöördume kooliarstile ja teavitame vanemat. Nohused lapsed jäävad ka koju. Kui lapse tervislik seisund on selline, et viime ta arsti juurde, teavitame vanemat ja laps jääb ootama eraldatud ruumi kuniks lapsevanem tuleb järgi. Koolil puudub võimekus laps koju viia.
Köhaga on mõistlik laps koju jätta. Õpetajalt tuli info, et 90% tõendeid kehalises kasvatuses palutakse vabastust köha ja nohuga. Kui laps on koolis, siis osaleb ka kehalise kasvatuse tunnis. Vanematele palve: tagage lastele igapäevaselt ühekordsete pabertaskurätikute varu koolipäevaks.
Kui õpilane on haiguse või garantiiniga kodus 1-2 nädalat, tekivad lüngad. eKoolis suudame täna kirjutada lahti õpiülesanded, õpilastele on kasutamiseks Opiq ja TEAMS(heli ja pilt klassiruumist) keskkond. Õpilane saab täitmiseks ülesanded ja teda saab hinnata.
Haridus- ja teadusministeeriumi info kohaselt sulgetakse kool kui on 10% õpilastest haigestunud. Kui asi kooli tabab, siis distantsõppe kogemus on olemas.
Pereliikmete reisimisel on „punased“ ja „mustad“ riigid, info Välisministeeriumi kodulehelt. „Punastest“ riikidest naasnute lähikontaktsed on automaatselt garantiinis
14 päeva. Vastastikune usaldus- palume meid teavitada kui peres on enesegarantiin.
Küsimus saalist:
Kui arst ütleb, et kooli võib minna (köha), kehalisse kasvatusse veel mitte, kas tõend aitab?
Koidu Saamot: krooniline nohu või muu häda teavitada klassijuhatajat, perearst ei anna tõendit.
Küsimus saalist:
Videotund- miks ei võiks seda varem kasutada kui õpilane on kodus? Ei tule kooli, aga osaleb tunnis.
Ivo Tupits: võime luua kui vajadus tekib, peate soovi avaldama, loome võimaluse.
Andres Truman: kas õpetaja suudab seda igal üksikul juhul teha?
Õnnela Lembke: kui klassis on 6-7 haiget/kodust õpilast, siis leiame variandi, et õpilane kuuleb kuidas klass töötab. Eraldi LIVE-tundi ainult kodus olevatele õpilastele me ei saa õpetajalt nõuda. Meil on õpilastel uued meiliaadressid ja keskkonnad kasutamiseks.
Küsimus saalist:
Kui klassis on üks õpilane koroona positiivne? Õpilase õed-vennad?
Ivo Tupits:
- helistan valda,
- kogu klass läheb isolatsiooni 14 päevaks,
- kontaktsete tuvastamine,
Kristi Tomingas:
- lähtume Terviseameti juhistest
- tegeleme juhtumipõhiselt
- õed-vennad, kes on kodus pole olnud haigega kontaktis
- pere on lähikontaktne, kui pereliige on koroona positiivne, siis jäävad teised koju. Haige lähikontaktne on isolatsioonis.
- klassipõhiselt järgneb distantsõpe (Kriis.ee)
- Suunised distantsõppeks- distantsõpe 7.-9. klassi õpilased ja 1.-6. klassi tugevamad õpilased. Erivajadusega õpilastele säilitada kontaktõpe nii kaua kui võimalik.
- Kooli sulgemine on vägagi suur otsus- koolipidaja /Terviseameti otsus, koldepõhine levik. Väline faktor on väga oluline. Kõrvalisi inimesi kooli ei tohiks lubada.
Ivo Tupits: teeme õpilastele kaks korda nädalas meeldetuletused ennetusabinõudest. Tähtis on lapsevanema ja kooli vastastikune usaldus.
Küsimus saalist:
Kas õpilasliinide bussides on desovahendid?
Ivo Tupits: pigem on see vedaja kohustus. Teeme ettepaneku vallal see nõue vedajale kehtestada, kui see juba nii ei ole.
Küsimus saalist:
Kooli tulles võiks olla temperatuuri mõõtmine.
Kristi Tomingas; uksel mõõtmine ei anna õiget tulemust. Vald ostab igale haridusasutusele mõõtjad. Haige laps ja haige õpetaja on kodus.
Koidu Saamot: kui tunnete, näete, et laps on haige, palun kraadige kodus.
Küsimus saalist:
Õpilaste söömine, mõni õpilane jäi söömata. Hommikupuder?
Miks toitlustamist muudeti?
Puhvet?
Järjekord sööklas- üksteisele liiga lähedal?
Ivo Tupits: Koolil vahetus toitlustaja, uus hange, mille tulemusel oli esimesel päeval oli järjekord pikk. Hange koostati eeldusega, et toitlustada tuleb ka asenduspindadel.
Toitu jagus, söömata võis jääda laps siis, kui ise ära läks. 1.-4. klass püüame hajutada, klassid tulevad erinevatel aegadel. Pidime palju asju ringi seadma. 5.-9. klass sööb koos, otsime toimivat lahendust. Hommikuputru enam ei ole. Koolis toitu ei valmistata, tuuakse kohale termostega.
Koolis puhvetit enam pole, pakkumine on võetud sooja joogiautomaadile, mille saab sinna paigutada. Kuidas arvate snäkkide automaadist?
Hääled saalist: Ei ole vaja.
Küsimus saalist:
Kaks söögivahetundi, kas hajutamise põhimõtet jälgides oleks parem kolm?
Õnnela Lembke: Kui pikendada söömise aega pikeneb ka koolipäev.
Küsimus saalist:
Kuidas on ujumistunnid? Sealsed ohutusnõuded?
Meelis Kari: tunni ajal on ujulas ainult meie õpilased, seega risk on väiksem.
Küsimus saalist:
Kas pikapäevarühma lapsed saavad süüa?
Ivo Tupits: Jah, menüüd on kooli kodulehel olemas.
Küsimus saalist:
Kui lõunane buss läheb kell 13.50, tund lõppeb kell 13.55?
Ivo Tupits: hetkel bussijuhid ootavad õpilased ära, bussid väljusid kell 14.00. Varsti 90% õpilaste koolipäev pikeneb (huviringid, konsultatsioonid jne). Vaatame üle palju jääb lõunaste bussidega sõitjaid (põhiliselt algklassid) ja teeme vajadusel ettepanekud.
Küsimus saalist Kristin Raudvee(hoolekogu liige): Lastevanematel on vaja valida uus kooli hoolekogu liige, kuna Margus Punane soovib lahkuda. Ettepanekud? Kooliastmete esindajate seas tuleb teha muudatused.
Ettepanek on arvata kooli hoolekogu liikmeks Meelis Kuzma.
Hääletamine, enamus on poolt.
Ivo Tupits Ülle Lehari
Koosoleku juhataja Protokollija