Kellaaega laetakse...
  Rakvere mnt 10, Haljala
45301 Lääne-Virumaa
  +372 325 0900
  info(ät)haljalakool.ee

 Reg.nr 75013167
 Kood EHISes: 393

T Mai 30, 2023
00:00
9. klass - väljasõit Lätti
T Mai 30, 2023
00:00
LIIKUMISVAHETUND
T Mai 30, 2023
14:00 -
Õpetajate koostöötund
N Jun 01, 2023
08:00 - 08:45
4.A - külalisõpetaja Andrei Ott
R Jun 02, 2023
10:00 -
9. klass - eesti keele eksam
E Jun 05, 2023
08:00 - 08:15
Kogu kooli infominutid
E Jun 05, 2023
14:00 -
Juhtkonna koosolek
T Jun 06, 2023
00:00
6.klass - ekskursioonil Tallinnas
T Jun 06, 2023
00:00
LIIKUMISVAHETUND
T Jun 06, 2023
14:00 -
Õpetajate koostöötund

Haljala vald

Eesti ja eestlaste laulupidude traditsioon on sajandeid pikk – nagu teda, toimus esimene 1869. aastal Tartus – seal esinesid küll vaid mees-ja pasunakoorid. Aja jooksul, nagu ka kõik muu, on ka laulupeod arenenud ja kasvanud – nüüd tähistatakse eraldi nii vabariiklikke noorte- kui täiskasvanute laulupidusid, kui maakondlikke väikseimaid, näiteks punklaulupidu ja öölaulupeod. Eestlane on laulurahvas!

Kaks aastat tagasi hakkasid ka Haljala kooli noored valmistuma – seekord tulevaks noorte laulupeoks. Esimese sammuna kutsusime üles noori kooridega liituma – nagu ikka, sai tehtud nii isiklikke kui laiemaid kutseid, et laste-, poiste-, ja mudilaskooridesse saaksid laulma tulla kõik, kel soov. Järgnes repertuaari õppimine – selleks saadi kokku nii läbi aasta kooriproovides kui ka näiteks suvel Vainupeal mõnusas mereäärses miljöös. Viimane tekitas lastes väga mõnusa tunde – nende kindel palve oli taolist üritust ka tulevikus jätkata, nii saadakse õpetaja Elene eestvõttel kokku ka sellel suvel. Lisaks harjutamisele on oluline koht ka esinemistel – astuti üles nii erinevatel aktustel enda kooliperele kui ka külalistele väljastpoolt, näiteks Virumaa luulevõistluse tänuüritusel Haljala Rahvamajas. Üks asi on muidugi töö üheskoos, aga tegelikult, hoolimata koorilaulu ühisest olemusest, oli igaühel võimalus harjutada ka kodus – laulupeo kodulehel on olemas helifailid, mille abil sai igaüks oma häälepartiid harjutada.

Kui ettelaulmised hakkasid lähenema, tihenesid ka proovid. Oleme tänulikud Haljala Kooli aine-ja klassiõpetajatele, kes lubasid lapsi ka oma tundidest lisaproovidesse. Olukord oli ärev, nagu ikka enne ettelaulmisi – oli teada, et osad koolid olid ennast küll laulupeole registreerinud, kuid loobusid siiski enne ettelaulmisi. Põhjuseid erinevaid, aga keerukused olid samad kõigile – näiteks pidid ainuüksi lastekoori lauljad laulupeoks selgeks õppima 13 laulu, millest enamik kolmehäälsed, vahepeal algas ja jätkus koroonalaine, kus kokkusaamised olid väga piiratud… Kõik need asjad tegid meie lauljate töö keerulisemaks, kuid näitavad ka nende sihikindlust. 

Kaasa elas kogu kool, eriti ootusärevad olid peale ettelaulmisi muidugi lauljad ise – kuidas läks, kas juba on vastused tulnud… Raske töö viis sihile – läbi erinevate ettelaulmiste selle õppeaasta II poolaastal saime aprilli lõpus rõõmustava uudise, et kõik meie kooli kolm koori – mudilaskoor, poistekoor, lastekoor – on oodatud sellesuvisele 13. noorte laulupeole „Püha on maa“, mis toimub 30. juunist kuni 2. juulini.

Paljudele lastele on see esimene laulupeole saamise ja laulupeol olemise kogemus – suurt tunnet on arutatud omavahel, vaadatud eelmisi pidusid, uuritud vanematelt ja õdedelt-vendadelt. Seda päris tunnet kogeme aga alles juuli alguses, kui 50 Haljala kooli õpilast koos teiste laulunoortega laulukaare alla kogunevad.

Aitäh kõigile abilistele, kes aitasid meil nii kaugele jõuda lapsevanemad, õpetajad ja õpetaja Elene – koostöö viib sihile!

10. mail Vinni-Pajusti Gümnaasiumis toimunud Lääne-Virumaa 3. klasside õpioskuste olümpiaadilt tõid väga tubli II koha koju Mia Laanem, Kirke Kokka ja Kameron Urmet. Juhendas õpetaja Meliita Proosa.

 

🏆 Mälumängurid lõpetasid Lääne-Virumaa koolide mälumänguhooaja võimsalt - viimase mängu esikoht ja sealt tulenevalt ka HOOAJA ESIKOHT põhikoolide arvestuses ! Supertublid Hatifnatid - põhitiim Sandra Karro, Marleen Laigu, Heiko Einberg, Henri Randoja ning tugi-ja asendusliikmed Carmen Martis, Teele Valdlo, Kirke Marleen Kool, Oliver Marten Lillevälja!

 

Oleme VÄGA uhked, saavutus on suur ja tulevastele nuputajatele kindlaks eeskujuks!

Kooli sünnipäevanädala sportliku päeva õhtupooliku vallutas Haljala Kooli Jüriöö jooksu sagin. Jüripäeva, 23. aprilli peetakse kevadiste põllutööde algusajaks. Jüripäeva muutsid eriliseks maagilised rituaalid, millega tagati tervis, talu edenemine ja tõrjuti eemale tumedaid jõude ja õnnetusi. Tingimata tehti jürituld. Meie jürituld ei teinud, küll aga süütasime tõrvikud ja elasime valjult jooksjatele kaasa, et kurjad jõud eemale peletada.
 
Jooksu tulemused:
I 9. klass, aeg 9.26 (üldarvestuse I, 7.-9. klasside arvestuse I)
II Tahmaküla, aeg 10.01 (üldarvestuse II, täiskasvanute I)
III 7. klass, aeg 10.23 (üldarvestuse III, 7.-9. klasside arvestuse II)
4. 6. klass, aeg 10.34 (4.-6. klasside arvestuse I)
5. 5.B klass, aeg 10.39 (4.-6. klasside arvestuse II)
6. Õpsud aeg 10.40 (Täiskasvanute II)
7. 8. klass aeg 11.06 (7.-9. klasside III)
8. 4.A aeg 12.16 (4.-6. klasside III)
9. 4.b aeg 12.25
10. 5.A aeg 12.26
 
Pilte kooli kodulehel MEIE TEEME - GALERII - JÜRIÖÖ JOOKS 2023 ja kooli FB lehel https://www.facebook.com/Haljalakool
Neljapäeval oli tõsine spordipidu - kell 12 astusid spordihoones võistlustulle 5.-9. klassi noormehed, et proovida jõudu korvpallis. Võistlus oli seda tulisem, et Haljalas on korvpall väga populaarne ja kossukutte, kes mängivad üldjuhul Haljala Härjad all, jätkub igasse klassi. Ja lisaks muidugi niisama-pallihuvilised, kes meie välikossuväljaku korve hoolega kulutavad! 🙂
 
Esikolmik jagunes:
I koht - 9. klass
II koht - 6. klass
III koht 8. klass
4. koht 7. klass
5.-6. koht 5.A ja 5.B
 
Aitäh, õpetaja Meelis ja Marco Haljala valla Spordikeskuse poolt!
Pilte kooli kodulehel MEIE TEEME - GALERII - KEVAD KLASSIDEVAHELINE KORVPALL ja kooli FB lehel https://www.facebook.com/Haljalakool 

Täna osalesid kuus meie kooli õpilast - Mia Laanem, Kameron Urmet, Tambet Francis Devaney, Villem Lipp, Reigo Riks ja Marta Heinmaa Rakvere Eragümnaasiumis toimunud maakondlikul 3. - 5. klasside inglise keele etluskonkursil. Kõik õpilased pidid esitama ühe ingliskeelse luuletuse, mida hindas žürii. Hinnati nii hääldust kui ka ilmekust.

 
Etlemise vahepeal said õpilased mängida inglisekeelset tutvumismängu BINGO, Kahooti ja natuke ka tantsida. Päev oli õpetlik ja lõbus. 
 
Õpilasi saatnud õpetajad Varvara ja Inga kiidavad meie kooli tublisid õpilasi, kes suures ärevuses närvi ei kaotanud. Elevust tekitas ka žüriisse kuulunud Briti sõjaväe ohvitser.

Kiidame eesti keele olümpiaadist osa võtnuid! 

5. klass

11. koht Andreas Kaldma 

Tänud osalemise eest ka TÕnn Lipp, Krister Kool, Andero Bergström, Kenneth Meidla

 

6. klass

9. koht Kaspar Heinla

11. koht Kristelle Urmet

 

Õpetajad Kristel Seliste, Maaja Laast

NUPUTA on võistkondlik matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, mis toimub kahes vanuserühmas. Matemaatikaalaseid teadmisi panevad proovile 5.-6. klasside neljaliikmelised võistkonnad ja 7. klasside kolmeliikmelised võistkonnad. Võistlust korraldab Eesti Matemaatika Selts koostöös TÜ teaduskooliga.

Piirkondlikult eelvoorult:

III koht 6. klassi võistkond Paul Saamor, Marleen Türbsal, Krister Kool

12. koht Johanna Lipp, Jonas Valving, Tõnn Lipp

 

Juhendajad õpetaja Merike Tiilen ja Katrin Roots

1.-2. klasside arvestuses osales Känguru matemaatikavõistlusel 5063 õpilast. Haljala Koolist tegid parima tulemuse:

Romet Pärtel, 2. klass - 529. koht

Marion Kuuskla 1. klass - 1514. koht

 

Kiitused ka teistele 1.-2. klassi osalejatele! 

 

 

Tehnoloogiavaldkonna ainete olümpiaadi piirkonnavoor toimus 17.03.2023, Haljala Kooli esindas 8. klassi õpilane Henri Randoja, kes saavutas kahe vooru kokkuvõttes 5. koha (voorus tuleb vastata teooriaküsimustele ning lahendada probleemülesanne koos praktilise teostusega.)

Juhendaja Tarmo Kärdi

Kindel tahtmine on kõige suurem tarkus

    Viimati uuendatud lehekülge: Esmaspäev, 29. Mai 2023

Meil on lehel 453 külalist ja 0 liiget