Üldhariduskoolides algab koolivaheaeg, mis on vajalik puhkepaus kõigile õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele. Kestvas COVID-19 pandeemia olukorras on ülioluline pöörata ka vaheajategevustes tähelepanu viiruse ennetamisele ja ohutult puhkamisele. See tähendab, et ka puhates tuleb vältida gruppides kogunemisi, tegutseda hajutatult ja võimalusel õues, hoida distantsi ja kanda avalikes kohtades maski. Koroonaviiruse leviku tõttu soovitame hoiduda reisimisest, kui see pole just vältimatult vajalik. Info reisipiirangute kohta leiab Välisministeeriumi veebilehelt. Oluline on koolivaheaeg sisustada nii, et järgitakse kõiki viiruse ennetamiseks vajalike nõudeid: vältida rahvarohkeid kogunemisi, hoida distantsi, kanda avalikes kohtades maski, võimalusel püsida kodus ja vähendada kontakte. Eriti oluline on olla ettevaatlik suheldes riskirühmadega, kelle vaktsineerimine on alles pooleli. Portaal Teeviit on koondanud hulga tegevusi vaheaja ohutuks sisustamiseks, leiate need teemaviitega #sisukasvaheaeg.
Huvitegevusele ja -haridusele, noorsootööle, täienduskoolitusele ja -õppele 22. veebruarist kehtivad piirangud Huvihariduse ja -tegevuse, noorsootöö, treenimise ning täienduskoolituse ja -õppe puhul kehtivad alates 22. veebruarist vähemalt kaheks nädalaks täiendavad piirangud. Siseruumides on keelatud rühmaviisilised tegevused.
Näiteks tähendab see, et teha võib kontaktkoolitusi, kus osaleb üks koolitaja ja õppija. Individuaalspordi mõiste alla minevatel aladel, näiteks tennises, on lubatud ka paarismängud. Kui ruum on piisavalt suur, võib ühes ruumis olla vähemalt kahemeetriste vahedega kas eraldi või paarides ka rohkem inimesi, ent tuleb tagada, et ruumi täituvus ei oleks üle 50% ja ruumis ei oleks üle 200 inimese. Varasemates korraldustes suures ruumis läbiviidavate individuaaltegevuste puhul inimeste arvu ülempiir puudus. Kui huviringis või trennis osalevad ainult ühe igapäevaselt koos viibiva lasteaiarühma või kontaktõppel oleva klassi lapsed, võivad tegevused toimuda ka grupiviisiliselt. Sel juhul tuleb tagada, et ühes grupis oleksid ainult ühe rühma või klassi õpilased, kes ei puutu kokku teiste rühmadega. Samuti on lubatud kontaktõppel olevate õppijate õppekavajärgsed grupiviisilised tegevused – näiteks ühe 3. klassi ujumistund. Välitingimustes võib jätkata tegevust seniste reeglite järgi, lisandub maksimaalne koos tegutsevate gruppide piirarv.
Üldharidusele kehtivad 1. märtsist uued piirangud Piiranguid ei kohaldata neis üldhariduskoolides, kus enamik õpilasi on tõhustatud või eritoel ja hariduslike erivajadustega õppijatele.
1.–7. märtsini võivad üldhariduskoolide õppehoonetes viibida ainult 1.–4. klasside õpilased. Teiste klasside õppijad võivad koolis viibida ainult juhul, kui nad:
|
Sündmused puuduvad |
Veedame koolivaheaja ohutult - HTM infokiri
Kindel tahtmine on kõige suurem tarkus
Viimati lisatud
- Rahvastepalli võistlustelt edukad tulemused!
- Tunnustame ja tähistame meie kooli tegijate tööjuubeleid
- Haljala Kooli õpilaste edukas esinemine Rakvere Spordikooli lastevõistlusel
- Jõululaat 2024 - oled oodatud kauplema!
- INGLISE KEELE ÕPETAJA - liitu Haljala kooliperega!
- Osale ProgeTiigri digikunsti konkursil “Loovuse algoritm”! - tähtaeg 30.11
- Hedvig Hansoni kontsertõhtu Haljala Kooli aatriumis - 7.11 kell 17.30
- Kõrvitsaorienteerumine 30.10 kell 18.30
Haljala Kool @ Facebook
-
Viimati uuendatud lehekülge: Neljapäev, 21. November 2024
Meil on lehel 241 külalist ja 0 liiget