Kätte on jõudnud III veerand ning õnneks pakub ilmataat sel aastal ka suurepärast suusailma! Haljala kooli ümbritsevad hooldatud suusarajad ning seega kuuluvad kehalise kasvatuse tunnid suusatamisele. Õppekava näeb ette ühe talispordiala valiku. Meie koolil uisuplatsi pole, seepärast oleme suusatamas. Kooli suusabaas on väga napp, kahjuks kõigile sobivas suuruses suuski ei jätku. Selleks, et lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele ka vabal ajal mõnusat talveilma ära kasutada, peaksid lapse varustuse hulka kuuluma ka suusad.
Lastele suusariiete ja -varustuse valimisel tuleb eelkõige lähtuda lapse vajadustest, oskustest ning mugavusest, mis on väiksemate laste puhul kõige olulisem. Kindlasti tuleb jälgida ka lapse kasvamiskiirust. Lapsele ei tohiks soetada vales pikkuses ja jäikuses suuski, sest see võib suusaelamuse ära rikkuda.
Suuski valides tuleks mõelda sellele, kuidas laps suudab nendega toime tulla. Üldiselt soovitame väikeste lapste puhul võtta lapse pikkused suusad. Kuna suusakomplekti hind on päris kõrge, on võimalik võtta ka suusad varuga (kuni 10 cm), kuid sellisel juhul võib olla esimestel kordadel raske suuskadega hakkama saada. Laste suusakepid võiksid ulatuda õlani, väiksemate laste puhul võiksid need olla veel lühemad. Lühikese suusaga on parem manööverdada ja suusad on kontrollitavamad. Pikk suusk on kiirem aga raskemini juhitav. Traditsiooniline suusapikkuse valimise rusikareegel suurematel lastel/täiskasvanutel: Uisustiili puhul: enda pikkus + 10 -15 cm. Klassikalise stiil: enda pikkus + 15- 20 cm. Traditsiooniline suusakepi pikkuse reegel: Klassikastiili puhul korrutage enda kehapikkus 0,85. Uisustiili puhul korrutage enda kehapikkus 0,9.
Kui teil ei õnnestunud soetada suuski koolis toimunud suusalaadalt, julgustame kindlasti silma peal hoidma FB-gruppidel ning kasutatud kaupade poodidel.