Kellaaega laetakse...
  Rakvere mnt 10, Haljala
45301 Lääne-Virumaa
  +372 325 0900
  +372 5620 6929
  info[ät]haljalakool.ee

 Reg.nr 75013167
 Kood EHISes: 393

Haljala Kooli virtuaaltundide toimumisest:

 

 

 

Haljala Kooli  ametlik virtuaalse õppetöö keskkond on Office 365 ja selle rakendused. 

Ametlikult distantsõppel olles ei ole vajalik küsida distantsõppele siirdumiseks lapsevanematelt eelnevaid nõusolekuid. Samuti ei pea kool pakkuma alternatiivseid lahendusi ega lapsevanema soovist lähtudes oma tavapärast tööd ümber korraldama. (Andmekaitse Inspektsioon) 

 

Videotunde toimumise tingimused  

Tundide voogedastamine põimõppe ja distantsõppe korral toimub avaliku ülesande täitmiseks ning ei vaja eelnevaid nõusolekuid. Põimõppe korraldamiseks peab esinema reaalne vajadus mis kooskõlastatakse õpetaja ja kooli juhtkonnaga (nt kokkulepe mõne vanemaga, kelle laps peab olema karantiinis, haiguslehel jms). (Andmekaitse Inspektsioon) 

Videotunni otseülekandele peab olema ligipääs vaid selleks ettenähtud isikutel. Õpetaja peaveenduma, et ülekannet jälgivad vaid ettenähtud lapsed, sealhulgas ei või seda ilma kokkuleppeta jälgida ka lapsevanemad. Selle võib seada tunnis osalemise tingimuseks.  

Distantsõppe korral soovitame paluda lastel hoida enda videopilti kodus nii, et peale nende ei oleks taustal muid isikuid ja kasutada kõrvaklappe. Võimalusel taust udustada. 

Õpetaja võib nõuda, et õpilane peab oma videopilti jagama. Reaalajas õpilastest videopildi jälgimine on Andmekaitse Inspektsiooni hinnangul põhjendatud, et õpetaja saaks tundi läbi viia, sh kontrollida õpilase tunnis osalemist.  

Haljala Koolis reaalajas videotunde ei salvestata ega jagata salvestisi õpilastegaVirtuaaltunni eesmärk on tunnis osalemine ja tunni läbiviimine, seega puudub põhjendus järele vaatamiseks ja salvestamiseks. 

 

Õpetajad ja õpilased kasutavad tööde edastamiseks kooli ametlikke kanaleid, milleks on kooli e-posti aadress ja eKool. 

Õpilane saadab oma ülesanded õpetaja ametlikule e-postile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või lisab SharePointi klassi lehele (vastavalt ülesande püstitusele)Isiklikke kontosid me õppetööks ei kasuta. Pärast hinde väljapanemist (s.t. pärast hindamise vaidlustusaega) kustutab õpetaja õpilaste kodustest oludest saadetud videod ja fotod (e-postist ja klassi ühiskaustadest Office 365 keskkonnas).  Juhul kui soovitakse midagi hiljem muul eesmärgil kasutada, peaks selleks olema eelnev õpilase nõusolek.  

 

Keskkondi väljaspool Office365 kasutatakse distantsõppes kokkuleppel haridustehnoloogi ja õpilastega. 

Lisakeskkondade kasutamine distantsõppes peab olema õpilastega kokku lepitud ja kooli poolt heaks kiidetud. Eelistada tuleks keskkondi, kus õpilane ei pea endale kontot loomaTuleb jälgida, et ei tekiks liiga palju erinevaid keskkondi, pigem kasutada õpilasele juba tuttavaid üldlevinud võimalusi. 

Keskkonna valimisel peaks alati lähtuma rakenduse või keskkonna vanuselisest piirangust, mille on keskkond seadnud. Nt TikTok-i äpp on saanud hulgaliselt privaatsuskriitikat.  


Viimati uuendatud lehekülge: Reede, 03. Detsember 2021 14:23

Meil on lehel 748 külalist ja 0 liiget

Rakvere mnt 10, 45301 Haljala | +372 325 0900 | info(ät)haljalakool.ee