Lugupeetud Haljala Kooli lapsevanem!

Koolis viibime igapäevaselt koos paljude inimestega, kellest osad on vaktsineeritud, osad mitte. Ka on ette seatud vanuseline piir, millest alates alaealisi vaktsineeritakse. Omapoolseid reegleid ja soovitusi on jaganud nii Terviseamet kui Haridusministeerium, täpsemalt saab lugeda https://www.hm.ee/et/koroona ja https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/lihtsustatud-karantiin-ja-testimine-koolides

Testimine lähikontakti korral koolikeskkonnas:
*Täielikult vaktsineeritud inimesed ei pea lähikontaktsena jääma karantiini.
*Alla 12-aastased lapsed saavad jätkata üldhariduskoolis ja lasteaias või -hoius käimist ilma täiendava testimiseta (Haigusnähtude korral jääb koju, teavitatakse perearsti!)
*Kui 12-aastane või vanem laps ei ole täielikult vaktsineeritud, tehakse talle koolis toimunud COVID-19 lähikontakti korral kaks koroonatesti. Esimene test on on lapsesõbralikul viisil läbi viidud antigeeni kiirtest. 72h möödudes tehakse PCR-test kurguloputusvedelikust. Testimist koordineerib koolitervishoiuteenuse osutaja. Testimisega nõustudes kehtib koolikeskkonnas lihtsustatud karantiini kord. Lihtsustatud karantiiniperioodi jooksul ei ole lubatud käia avalikes kohtades (kinos, kohvikus, teatris jms), osaleda huvitegevuses ja üritustel. See tähendab, et 10 päeva jooksul pärast lähikontakti võib käia vaid lasteaias või -hoius, üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses.

Testimisega mittenõustumisel tuleb koolis toimunud lähikontakti korral jääda karantiini üldiselt kehtivas korras. Karantiini ajal ei ole kool kohustatud korraldama lapsele juhendatud õpet, kuid võib seda võimalusel pakkuda.

Nii positiivse antigeeni kiirtesti kui ka RT-PCR testi korral tuleb võtta ühendust perearstiga ning jääda koju. Sellisel juhul lihtsustatud karantiinikord enam ei kehti.

Kui täielikult vaktsineerimata õppija lähikontakt toimub väljaspool üldharidus- või kutsekooli, peab ta vanusest sõltumata jääma karantiini tavapärases korras.

Kool saadab 5.-9. klasside õpilastega Teile nõusoleku vormi, mille palume täita (ka testimisega mittenõustumise korral) ja tagastada esimesel võimalusel. Testimiseks nõusoleku andmisega annate nõusoleku enda lapse edaspidiseks igakordseks testimiseks, kui täielikult vaktsineerimata laps oli koolikeskkonnas lähikontaktis isikuga, kellel on diagnoositud COVID-19 haigus või kelle SARS-CoV-2 testi tulemus on positiivne.

Lugupidamisega
Haljala Kooli direktor