Pimeda ajal ja hämaras näevad autojuhid jalakäijat halvemini kui valges. Selleks, et jalakäija autojuhile juba kaugelt paremini nähtav oleks, tuleb kanda erksat värvi riideid või helkurit.

26--30.oktoobrini toimub meie koolis HELKURINÄDAL!

Helkur särab pimedas siis, kui auto tuled talle peale paistavad. Helkuriga oled paremini nähtav nii linnas kui maal. Helkur kinnita riiete külge, paremale poole nii, et see oleks nähtav võimalikult mitmest suunast. Helkur võib rippuda nööri otsas, samuti võib see olla kinnitatud tossude, jope või pükste ääre külge. Väga hea, kui riiete ja koolikoti küljes on helkurid või helkurribad.

Helkur on kõige paremini nähtav siis, kui ta on kinnitatud auto tulede kõrgusele ja auto tuled talle juba kaugelt peale paistavad. Täiskasvanul põlve kõrgusele, lapsel põlve ja puusa vahele. Kõige turvalisem on kasutada kahte helkurit korraga, ühte paremal ja teist vasakul küljel.

Räägi oma helkuri kasulikkusest ka oma sõpradele, emale-isale, onudele-tädidele, ka vanaemale ja vanaisale.