6. klass vestles täna Tagasi Kooli algatuse raames ühiskonnaõpetuse tunnis külalisõpetaja Evely Vassariga. Tunni üldiseks teemaks oli töö ja tarbimine, kuidas omandada elukutset - meile tekitas suurt imestust Evely ettevõtlikkus, julgus elus kannapöördeid teha ja muudkui uusi asju ette võtta! Naine on elus olnud juuksur, küünetehnik, massöör, kokk, keevitaja, kaubandusökonoomik... lisaks veel muidugi juurde meie kõigi igapäevarollid. Muidugi võib igaüks proovida teatud ameteid, aga Evely oli neist väga paljusid ka reaalselt õppinud.

Töömaailmas läbi löömiseks toonitati meile mitmeid iseloomuomadusi - enesekindlus, tahtejõud, suhtlemisoskus, kohanemisvõime ja KINDLASTI-KINDLASTI on superoluline koostööoskus. Tulevikku vaadates on oluline leida töö, mis endale meeldiks, mida tahaksid teha ka ilma suurte palganumbriteta, mis sind motiveeriks - kui sulle su töö ei meeldi, ei tule kunagi ka parimat tulemust, oled õnnetu ka oma pere- ja muus elus. Mõnikord peab tegema ka parima ameti juures asju, mis sulle kohe ei meeldi - tee endale nimekiri asjadest, mille pead ära tegema, et paremate asjade juurde jõuda :) Tähtis on üldine tunne sinu enda sees!

Evely tõi välja ka selle, et kindlasti peaks noorena võimalikult palju ameteid katsetama - kuna lapsed tihti tööl ei käi, siis kasuta võimalust silmaringi avardada läbi erinevate huviringide, uute inimestega suhtlemise. Võta julgelt elu pakutavast kinni!

Kui ka Sina tahaksid meile külalisõpetajaks tulla, siis võta ühendust kas sulle sobiva klassi klassijuhatajaga, meie avalike suhte-ja projektijuhi Greetega See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või õppejuht Õnnelaga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Külalisõpetajad saavad ennast kirja panna ka väga konkreetseteks tundideks - pakkumised leiad https://registreeru.tagasikooli.ee/kulalisopetaja/tule/

Viimati uuendatud lehekülge: Esmaspäev, 15. Aprill 2024