22. jaanuarist toimub  Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) poolt algatatud haridustöötajate tähtajatu streik, milles osalevad ka Haljala kooli õpetajad. Streigiga soovivad õpetajad ja EHL suunata tähelepanu tänase  Eesti hariduskorralduse  kitsaskohtadele (õpetajate koormus, järelkasv, töötasu, kvaliteet, konkurentsivõime maailmas  jne). Tegu on küsimuste ja probleemidega, millega riik on vastutustundetult liiga pikalt venitanud ja mille otsustamatuse tõttu on lähitulevikus ohus kogu Eesti haridus. Olukord puudutab meid kõiki.

Solidaarselt  teiste Eestimaa õpetajatega osalevad Haljala Kooli õpetajad esialgu kolmepäevases streigis 22.-24. jaanuarini, mistõttu õpet ei toimu. Vabandame ebameeldivuste pärast, kuid palume ka mõistvat suhtumist.

Koolimaja jääb kõigil kolmel päeval küll avatuks, kuid õpetajaid hoones ei ole. Vähese olemasoleva personali tõttu soovitame jätta lapsed neil päevadel koju. Kui  see  pole aga võimalik siis saavad lapsed mõistetavalt koolimajas olla. Õppetööd sel ajal läbi ei viida. Bussid hommikul tavalistel aegadel ja tagasi 12.00-13.00 paiku.

Selguse saamiseks nii bussiliinide kui ka koolilõuna osas palume kolmapäevaks (17.01.2024) teavitada klassijuhatajat teie otsusest lapse koolisaatmise või mittesaatmise osas.

Mitteteatamist loeme vastuseks, et lapsel on võimalik need päevad kodus olla.    

Veelkord, küsimus pole mitte  üksnes õpetajate palgas, vaid Eesti hariduse ja meie laste tulevikuvalikutes.     

Ivo Tupits

direktor

Haljala Kool

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.